субота, 24 листопада 2018 р.

У другому класі була проведена година пам'яті присвячена 85-річчю Голодомору в Україні. Учні та класний керівник Файчук Л.І. запалили ''Свічку пам'яті''.




Україна сьогодні відзначає День пам'яті жертв голодоморів

В Україні сьогодні, 24 листопада, відзначають День пам'яті жертв голодоморів. Пам'ятна дата щорічно припадає на четверту суботу листопада.

День пам'яті жертв голодоморів відзначається з 1998 року, перші десять років церемонія в Києві проходила перед пам'ятним знаком на Михайлівський площі. З 2008 року, після відкриття Національного музею "Меморіал жертв Голодомору", церемонію перенесли туди. Традиційно о 16:00 проходить хвилина мовчання, після чого по всій країні в рамках акція "Запали свічку" українці несуть свічки до пам'ятників жертвам голодоморів.

За даними Інституту демографії та соціальних досліджень ім. Птухи НАН України, від Голодомору загинули 3 млн 943 тис. осіб. Історики називають цифри до 7 млн осіб.

Нещодавно представництво України в ООН підготувало проект декларації до 85-річчя трагедії Голодомору 1932-1933 років, який може стати офіційним документом Генеральної асамблеї ООН.

Зазначимо, згідно з результатами опитування Соціологічної групи "Рейтинг", яке проводилося в жовтні, більшість громадян (79%) визнають Голодомор 1932-33 років геноцидом українського народу. Також повідомлялося, що таку точку зору підтримують в основному мешканці сіл, а також більш молоді й україномовні респонденти.

 

середа, 21 листопада 2018 р.


День Гідності і Свободи відзначається щороку 21 листопада згідно з Указом Президента від 13 листопада 2014 року. Його встановлено на честь початку двох знаменних і доленосних подій у новітній українській історії: Помаранчевої революції 2004 року та Революції Гідності 2013 року.
День Гідності та Свободи став своєрідним наступником Дня Свободи, що відзначався на честь Помаранчевої революції з 2005 по 2011 роки 22 листопада, але згодом був скасований, нагадує Укрінформ.
Саме 21 листопада 2013 року розпочались перші протестні акції української громадськості у відповідь на рішення тодішньої влади щодо припинення курсу на євроінтеграцію та скасування процесу підготовки до підписання Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом. Попрання законодавчо закріплених пріоритетів зовнішньої політики України, якою власне і була Угода про асоціацію між Україною та ЄС, викликала обурення українців.
Для українського суспільства стало очевидним, що країна стрімко рухається до цілковитого авторитаризму з його зневагою до засадничих прав людини, тотальною корупцією, свавіллям правоохоронних органів, репресіями та терором. Саме це й змусило українців вийти спочатку на вулиці Києва, а потім й інших міст України.
Події розгорталися стрімко і драматично – від мирних зібрань студентства до масових мітингів, палаючих шин, «коктейлів Молотова» і бруківки, що стала зброєю в руках протестувальників. Але найтрагічнішим було те, що цього разу, на відміну від подій Помаранчевої революції, відстоювання власної гідності та свободи вартувало українцям 106 убитих і понад 2 тис. поранених. І це була лише ціна 3-х місяців Євромайдану.

Злочинна влада, падаючи, зробила все, аби потягти з собою у небуття і Україну, віддавши її на поталу «великому брату» – анексований Крим, війна на Донбасі, шалений супротив корумпованого чиновництва всередині країни, хронічна золота короста олігархату - все це реалії сьогоднішньої України. Але варто також пам’ятати, що обраний українським народом шлях хоч і важкий, але незворотний – події, які почалися біля монументу Незалежності ввечері 21 листопада 2013 року, тривають і досі.

У 2 класі 21 листопада 2018року був проведений урок-реквієм, присвячений Революції  Гідності і Свободи



Відкритий урок з української мови.

Тема. Розвиток зв'язного мовлення.Виправляєм деформовані речення.




Тиждень знань з основ безпеки і життєдіяльності.


неділя, 14 жовтня 2018 р.

Щиро вітаю вас із Днем захисника України!

Це свято символізує любов і шану українців до оборонців і визволителів рідної землі, до тих, хто сьогодні стоїть на варті незалежності держави. Особливі слова подяки адресую ветеранам війни. Ваш подвиг завжди залишатиметься взірцем патріотизму, мужності й самопожертви. Низький вам уклін,й найкращі побажання здоров’я, довголіття і злагоди.




Ізяславська Районна Державна Адміністрація

  Відбулись районні педагогічні читання «Педагогічна спадщина В.Сухомлинського – невичерпне джерело духовного розвитку»
28 вересня 2018 року виповнюється 100 років від дня народження видатного педагога сучасності, вченого, громадського діяча Василя Олександровича Сухомлинського.
Праця та творчий спадок В.О.Сухомлинського поширені не лише в Україні, а й далеко за її межами. Творчість та педагогічну спадщину славетного педагога-гуманіста, педагога-практика ХХ століття важко переоцінити. Образ учителя у сучасних умовах зазнає значної трансформації і знаходиться в залежності від соціально-культурних змін, що відбуваються в суспільстві. Гуманістичні ідеї Сухомлинського – це ідеї майбутнього. Педагогічні надбання Василя Олександровича із кожним роком привертають все більшу увагу науковців як у нашій країні, так і за кордоном. Розроблена українським практиком педагогічна система збагатила педагогічну науку новаторськими ідеями й положеннями, значно розширила теорію та освітню виховну практику і була своєрідним революційним етапом розвитку вітчизняної педагогічної думки, що заслуговує сьогодні на нове осмислення.
За ініціативи відділу освіти, молоді та спорту районної державної адміністрації з нагоди відзначення 100-річчя від дня народження славетного українського педагога 28 вересня у конференц-залі Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» проведено районні педагогічні читання «Педагогічна спадщина В.Сухомлинського - невичерпне джерело духовного розвитку».
У ході читань було наголошено: «Сучасний ринок освітніх послуг зацікавлений у якості: мало знати свій предмет – необхідно бути неординарною особистістю, здатною на «суб’єктно-суб’єктні» відносини у ставленні та подачі навчального матеріалу. Учні мають доступ до інформації, технічний прогрес сприяє максимально оперативному розповсюдженню фактажу. Проте вчитель-людина ніколи не стоятиме поруч із вчителем-комп’ютером, оскільки духовна сутність виховання у пріоритеті і в наш час».
Учасниками читань стали: т.в.о. начальника відділу освіти, молоді та спорту райдержадміністрації Людмила Крюкова, завідувач сектору інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю апарату райдержадміністрації Віктор Кучерук, директор Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка» Світлана Кушнірук, заступники директорів закладів освіти району з виховної роботи, педагоги району.
Вітаючи учасників педагогічного форуму, Людмила Крюкова побажала плідної роботи не лише на читаннях, а й у реалізації педагогічних ідей Василя Сухомлинського в умовах реформування освітньої галузі України.
Саме про такі ідеї, висунуті В.О.Сухомлинським ще в ХХ столітті та актуальні і в наш час – час інформаційно-технічного прогресу – обговорювалися учасниками районних педагогічних читань. На зібранні із своїми доповідями виступили: вчитель Білогородської ЗОШ І-ІІІ ст. Наталія Хороша «Сторінками біографії В.О.Сухомлинського», вчитель Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №2, ліцей» ім.О.Кушнірука Валентина Сукач «Сухомлинський та сучасність», вчитель Сахновецької ЗОШ І-ІІІ ст. Тамара Демидова «Творче використання спадщини В.О.Сухомлинського у вихованні дітей та учнівської молоді», вчитель Борисівського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. – дитячий садок» Неля Кацанівська «Розвиток особистості учня у педагогічній спадщині В.О.Сухомлинського», заступник директора Кунівської ЗОШ І-ІІІ ст. Оксана Калаус «Музично-естетичне виховання в спадщині В.Сухомлинського», вчитель Клубівської ЗОШ І-ІІІ ст. Любов Файчук «Серце віддаю дітям».
Впродовж усіх педагогічних читань «Педагогічна спадщина Василя Сухомлинського – невичерпне джерело духовного розвитку» його учасники отримали відповіді на проблемні питання сучасної школи від самого Василя Олександровича через уявне інтерв’ю із великим педагогом.
Особливо цікавим був виступ, вірніше мудрі слова порад, від ветерана праці, вчителя Ізяславського НВК «ЗОШ І-ІІІ ст. №5 ім.О.Онищука, гімназія» Олени Жижиної, яка на даний час являється єдиним на Ізяславщині педагогом, котри й нагороджений відзнакою Міністерства освіти і науки України – нагрудним знаком «Василь Сухомлинський».
Яскравим завершенням районного педагогічного форуму «В.Сухомлинський: педагогіка спрямована у майбутнє» став виступ вихованців драматичного гуртка Ізяславського районного будинку творчості дітей та юнацтва «Веселка», що діє на базі Новосільської ЗОШ І-ІІІ ст., яким керує Людмила Онищук із міні-виставою за казкою Василя Сухомлинського «Легенда про Золоте Зернятко Істини».
ФОТОКОЛАЖ https://drive.google.com/…/1EjCG8L7lEp8Fev5SK_iTBtojH0VasI7…